Postcode Checker
Enter your postcode to see if we deliver to your area and what services we can provide.
| Manufacture name | Neff |
| Colour Name | Graphite |
| Category name | Cooking > Ovens > Double Ovens |
| Consumer item width | 594 mm |
| Consumer item height | 888 mm |
| Consumer item depth | 550 mm |
| Cooker/Oven Type | Multifunction |
| Cooker/Oven Control Panel | Rotary controls |
| Cooker/Oven Control Panel Location | Top panel |
| Cooker/Oven Timer Control | Electronic |
| Grill Type | Electric |
| Fuel Type | Electric |
| Integrated Cleaning System | Pyrolytic |
| Number of Cooking Compartments | 2 |
| Compartment Capacity 1 | 71l L |
| Compartment Capacity 2 | 34l L |
| Energy Efficiency Class | A/B |
Features
Level independent telescopic rails
Design
Cleaning
Programmes/functions
Accessories
Features
Technical information
Performance/technical information
Enter your postcode to see if we deliver to your area and what services we can provide.